Jak poznat dobrou RK

Zajímá vás, jestli makléř, kterému jste svěřili prodej své nemovitosti, ji nabízí opravdu všem klientům? Anebo je to makléř, který odmítá klienty jiných kanceláří jen proto, že se nechce dělit o provizi, a vaši nemovitost tomuto klientovi neprodá, protože upřednostní své zájmy (celou provizi) před těmi vašimi (prodat nemovitost)?

5 kroků, jak si prověřit svého makléře, zda hájí vaše zájmy

Na dalších řádcích vám dáme jednoduchý návod, jak odhalíte, čí zájmy váš makléř hájí:

1. Vezměte telefon svého kamaráda, přítelkyně, kolegy či maminky (vaše číslo má makléř uložené).

2. Zavolejte (vy nebo váš kamarád) svému makléři a představte se jako makléř jiné realitní kanceláře.

3. Řekněte, že voláte ohledně (vaší) nemovitosti a že máte klienta, který by měl o koupi zájem a zda je možné se domluvit na spolupráci.

4.a. Pokud řekne, že ano, máte jistotu, že spolupracujete se správným makléřem, který neodmítá žádné klienty.
4.b. Pokud řekne, že o spolupráci zájem nemá a jako důvod uvede „výmluvu“, víte, že tento makléř upřednostňuje své zájmy před těmi vašimi.

5.a. Můžete spokojeně zavěsit.
5.b. Můžete spokojeně ukončit spolupráci.

A které výmluvy nejčastěji uslyšíte? Máme vážného zájemce, zítra podepisujeme rezervaci, nemovitost už není aktuální, teď máme spoustu prohlídek, zavolejte za měsíc, nemovitost se včera prodala, majitel není k zastižení, teď není prohlídka možná, majitel je na dovolené… Vy jako majitel naštěstí tyto řeči snadno prokouknete.

Podaří se nám změnit realitní poměry?

Chceme, aby se realitní trh posunul kupředu a prostředí realitního obchodu bylo místem, kde makléř hájí jen a pouze zájmy svého klienta a dělá vše pro co nejrychlejší prodej nemovitosti.
Budete-li si své makléře prověřovat, i vy pomůžete této změně.

Víte-li o někom ve svém okolí, kdo prodává nemovitost, pošlete mu tento text – pomůžete mu tak najít více klientů pro jeho nemovitost.

jsme@domamakleri.cz 🙂