Prodej bytu 3+kk v klidné části Brna dopadl úspěšně. Na začátku se ovšem zakázka tvářila zapeklitě. Byt se právě dokončoval, což nám znemožnilo jeho fotografování. Musel jsem tedy vymyslet, jak ho prezentovat potenciálním zájemcům.

Řešení bylo nakonec poměrně jednoduché. Rozhodl jsem se sáhnout po tom, co mi funguje i u developerských projektů a nemovitostí větších rozměrů, které jsou teprve ve výstavbě. Vizualizace. Ty dokáží zachytit potenciál bytu a jeho atraktivitu.

Inzerce

Vizualizace jsem nechal vytvořil spolupracujícím studiem a použil je v inzerci i při propagaci na sociálních sítích, aby byt co nejrychleji zaujal co největší množství lidí. A snaha se vyplatila. Díky vizualizacím si totiž potenciální zájemci dokáží byt představit v jeho finální podobě, a lépe se tak vžít do situace, kdy již byt vlastní a bydlí v něm, nebo ho pronajímají.

Komunikace

Takoví zájemci se skutečně během krátké doby našli. Byt si prohlédli a rozhodli se ho koupit. Já jako makléř jsem zajišťoval veškerou komunikaci mezi kupujícím a prodávajícím, abych oběma stranám proces co nejvíce usnadnil. S kupujícím jsem také jednal o možných změnách v bytě během dokončování. Nakonec se mi podařilo dojednat podmínky prodeje, včetně termínu dokončení a stěhování.

Dokončení

Samozřejmostí mé práce je pak postarat se o veškeré administrativní a právní náležitosti spojené s prodejem bytu. Taktéž jsem zajistil přepis na katastru a předání bytu i přepis energií na kupujícího. Prodávající se tak mohl soustředit na své vlastní záležitosti a nemusel se starat o nic dalšího. Jsem rád, že všechny strany byly s výsledkem spokojené.

Pokud tedy prodáváte nemovitost a ta je v některém ohledu „specifická“, spolupráce s profesionálním makléřem pro vás bude určitě výhodou. Makléř se postará o veškeré náležitosti, vyřeší všechny potenciální překážky a vám ušetří čas i nervy.