Případové studie

Dneska vám budeme vyprávět příběh o tom, jak náš makléř Dominik Ženatý prodával rodinný dům v Lažanech. Čekáte nečekané komplikace, divoké zápletky a působivé rozzuzlení? Nebudou. Celý prodej nemovitosti totiž proběhl jako po másle. A o to v realitách jde především. Pohodlně se usaďte, náš příběh začíná rozhovorem na dvorku tohoto domu...

První, co zajímá klienta, je samozřejmě cena neboli hodnota prodávaného majetku. Proto náš makléř vyrazil za klientem, aby si nemovitost prohlédl a stanovil, jakou cenu je možné požadovat.

Nepředstavujte si to ale nijak strojeně a težkopádně. Makléř si s klientem jednoduše popovídal o jeho nemovitosti, co na ní vidí dobrého, kde jsou naopak nějaké limity, a podle toho zpracoval analýzu tržní ceny.

Pak přišlo na řadu focení

Když se pozorně podíváte na fotku, uvidíte zbytky jarního sněhu na střeše. To je takový zajímavý detail, na který si makléř musí dát pozor – aby fotky byly aktuální, tedy podle daného ročního období. Je to jako s životopisem. Také nepůsobí dobře, když na něj dáte fotku z dětství.

Dominik se rozhodl, že v tomto domě uspořádá prohlídky formou dne otevřených dveří. Jedná se o velký dům, a tak chtěl budoucím majitelům dopřát dostatek času na jeho prohlédnutí. Den otevřených dveří je vlastně taková delší prohlídka. S tím, že můžete přijít v průběhu celého dne, kdykoliv chcete, a zůstat v nemovitosti, jak dlouho chcete. Makléře máte po ruce, když vás napadne dotaz.

Brzy se našel zájemce

Když se zájemce ozval s tím, že chce objekt koupit, přišlo na řadu kolečko dokončování obchodního případu – prohlídka s odhadcem z banky, návrhy kupních smluv, katastr nemovitostí, předání nemovitosti, přepis energií a tak dále. To vše pro klienta zajistil náš makléř. Klient tak jen vlastně čeká, až mu na účet přijdou peníze.

Dnes v domě bydlí nový spokojený majitel. Původní prodávající za utržené peníze koupil pro svou rozrůstající se rodinu nový domov. Zkrátka jak jsme slibovali, pohádka se šťastným koncem.

Chcete, abychom se postarali i o prodej vaší nemovitosti, všechno za vás zařídili a vy s tím neměli žádné starosti? Tak se nám kdykoliv ozvěte.