Profese, povolání, zaměstnání… Někdy stejná věc a někdy jsou mezi slovy rozdíly. Profesi lidé vnímají spíš jako odbornost, které se dá dosáhnout. Třeba lékařská profese je vcelku jasný termín a každý ví, o co jde. A co profese realitního makléře? Jakou odbornost by měl mít realitní makléř?

Koordinátor

Základní role realitního makléře je koordinování spousty aktivit, časů, termínů a různých zapojených subjektů. Makléř je takový dirigent, v jehož orchestru hrají kupující, prodávající, advokáti obou stran, banky, úředníci katastrálních a stavebních úřadů, hypoteční poradci a mnozí další. A makléř je musí umět všechny bez chybičky sladit.

Psycholog

Profese realitního makléře je o emocích. Pozitivních a bohužel v některých případech, jako jsou třeba rozvody a dědictví, i negativních. Za všech okolností je to však právě makléř, kdo s klidnou hlavou řeší všechny situace. Dovednosti z oblasti psychologie jsou tak velkou výhodou.

Technik

Etážové topení, nosná zeď, sedmikomorová okna, nápojné body sítí a další termíny jsou běžnou součástí realitního světa. Kdo zvládá profesi realitního makléře, ten je mezi těmito slovy jako ryba ve vodě.

Právník

Smlouvy, dohody, úřední oznámení a předpisy. Další součást práce makléře. Nemusí být zrovna právník, ale základní orientace v právních věcech je nutná. Díky tomu umí zorientovat svého klienta a ten mu tak může plně důvěřovat.

Marketér

Profese realitního makléře se neskládá jen z inzerce nemovitostí na prodej a pronájem. Je především o marketingu osobním. Makléř se musí umět prodat, musí zaujmout, získat důvěru klienta a dobře prezentovat své služby. Být odborník nestačí, musíte tuto informaci umět dostat ke svým budoucím klientům.

A u toho je potřeba zůstat stále člověkem. Chtěli byste získat odbornost a stát se realitním makléřem? Nebo už vše splňujete a jen hledáte místo, kde se můžete své profesi naplno věnovat a mít veškerou podporu?

Teď je ten pravý čas stát se DOMA realitním makléřem. Přečtěte si 7 důvodů, proč to udělat.