Případové studie

Pozemek u Jihlavy, makléř v Brně, prodávající a kupující v Praze. Cestovatelská odyssea našeho makléře Dominika Ženatého začala. Pojďte nakouknout pod pokličku prodeje krásného pozemku na Vysočině.

Kamarád se obrátil na našeho makléře Dominika s tím, že plánuje prodat stavební pozemek u Jihlavy, který už nepotřebuje, a místo něj koupit pozemek jinde. K pozemku měl veškerou dokumentaci a dokonce i návrh projektu. Stačilo tak vlastně pouze zpracovat podklady, nemovitost zainzerovat, rozhodnout cenu, za kterou se bude prodávat, a počkat, až se ozve kupující.

Pozemek leží sice u Jihlavy, ale to není nic, co by brněnského makléře zastavilo. Vždyť jsme už prodávali byt v jihočeské Kaplici, nabízíme neurologickou ordinaci v Dačicích, pravidelně jezdíme za nemovitostmi do Prahy a řešili jsme i koupi developerského projektu v Ostravě. Naši makléři jsou zkrátka zvyklí cestovat.

Velká část práce makléře spočívá v tom, že domluví podmínky prodeje se všemi zúčastněnými. Jedná se zejména vyčíslení hypotéky prodávajícího, pokud je, domluvení odhadu financující banky kupujícího, dodání všech podkladů odhadci, domluvení termínů podpisu, plateb a předání.

V neposlední řadě je také důležitá dohoda o tom, kde proběhne úschova kupní ceny – zda to bude banka, notář či advokát. NÁŠ TIP: Nikde nepřistupte na dohodu, že kupní cenu uschováte u realitní kanceláře. Kanceláře jsou většinou společnosti s ručením omezeným a vaše peníze tak u nich nejsou v bezpečí v případě, že se společnost dostane do potíží.

Když bylo všechno nachystáno, náš makléř vyrazil se všemi dokumenty do Prahy, kde na pobočce pošty ověřil se všemi zúčastněnými podpisy. Veškeré listiny pak doručil na katastr nemovitostí v Jihlavě, který zapsal nového vlastníka.

Chcete také zažít takový servis? Napište nám na jsme@domamakleri.cz a my se za vámi přijedeme podívat – po celé ČR 🙂